Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów
facebook

Na skróty

Przejdź do kategorii

ARCHIWALIA

Członkostwo w Izbie Architektów

Działalność

EDUKACJA MŁODZIEŻY

Ogłoszenia o pracy

Plany miejscowe

Program Leonardo Da Vinci

Seminaria i konferencje

Sprawy bieżące MaOIA

ZDROWIE

Nowa wersja strony 

Adres tymczasowy:

maoia.home.pl/autoinstalator/wordpress/

Zapraszamy do korzystania

z nowej strony

na urządzeniach mobilnych.

 

Polecamy portal

Warsztat Architekta

www.warsztatarchitekta.pl

Instrukcja korzystania z Facebook'a

http://www.youtube.com/watch?v=6a7haSkwxk8

 

Prośba o przekazanie 1% podatku

arch. Andrzej Gajczyk
Wydział Architektury Wnętrz ASP
st.wykładowca
andrzej.gajczyk@asp.waw.pl

Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozważenie przekazania mi 1% swego podatku.

Od 16 lat zmagam się z postępującą, nieuleczalną chorobą jaką jest SM, która to ostatnio w obliczu rozpadu mej rodziny zintensyfikowała swój przebieg. Mam zaliczone 40 lat stażu pracy, jako nauczyciel akademicki pracuję od 1985 roku.

Bardzo wysokie koszty terapii SM i brak refundacji w moim wieku, skłoniły mnie do uczestnictwa w programie Fundacji na rzecz Chorych na stwardnienie rozsiane Dobro Powraca, która ma uprawnienia do zbiórki publicznej, aktywnego pozyskiwania oraz gromadzenia środków na moim personalnym subkoncie, z przeznaczeniem na moje leczenie i rehabilitację.

Jeden procent podatku oraz darowizny gromadzone na moim subkoncie są ściśle i wyłącznie, poprzez Fundację, przeznaczone na cele związane z moją terapią SM.
Wykorzystanie środków

Aby ofiarodawca (podatnik) mógł przekazać 1% dla mnie, należy podać w formularzu PIT rubryka „Numer KRS” 0000338878, a w rubryce „Cel szczegółowy 1%” Andrzej Gajczyk.

Bardzo proszę, aby ofiarodawca podawał w celu szczegółowym wyłącznie moje imię i nazwisko, w mianowniku, bez dodatkowych informacji czy wyrażeń - to znacznie przyspiesza proces identyfikowania wpłat dla mego subkonta.

Polecamy książki

Czas i miejsce. Architektura Politechniki Warszawskiej

Anna Agata Wagner

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej,
Warszawa 2015
ISBN: 978-83-7814-390-1

www.wydawnictwopw.pl

 

 

Zawód - Architekt. O etyce zawodowej i moralności architektury

Konrad Kucza-Kuczyński

Wydanie II, popr. i uzup., OWPW 2015, s. 168,
ISBN: 978-83-7814-243-0

www.wydawnictwopw.pl

 

 

O Architekturze. Szkice pisane i rysowane. Egzemplarz kolekcjonerski

Sławomir Gzell

Wydawnictwo Blue Bird

www.wydawnictwo-bluebird.pl

Każdy z 50 egzemplarzy kolekcjonerskich książki „O Architekturze. Szkice pisane i rysowane” jest sygnowany przez autora, Sławomira Gzella. Na wewnętrznej stronie okładki, z tyłu egzemplarza, poza sygnaturą znajduje się także odcisk stempla z numeracją książki w nakładzie edycji kolekcjonerskiej i numerem wydania oznaczonym cyfrą rzymską. Książka opakowana jest w eleganckie, ręcznie wykonane pudełko.

 

 

Rysunek 

zmysł architektury

Mirosław Orzechowski

Wydawnictwo Blue Bird

www.wydawnictwo-bluebird.pl

Nieznane, nowatorskie spojrzenie na klasyczny rysunek. Autorskie, nie pozbawione emocji, osobiste wypowiedzi profesorów, wykładowców i asystentów, architektów z Wydziału Architektury 
Politechniki Warszawskiej. Niepublikowane szkice, osobiste notatki, rysunki projektowe i plenerowe. Syntetyczna opowieść o Warszawskiej Szkole Rysunku Architektonicznego powstałej na najstarszej założonej w 1915 roku uczelni architektonicznej w Polsce.
ARCHITEKCI – AUTORZY ESEJÓW
Marek Budzyński, Piotr Bujnowski, Jerzy Grochulski, Piotr Grodecki, Sławomir Gzell,
Krystyna Ilmurzyńska, Włodzimierz Karczmarzyk, Sławomir Kowal, Konrad Kucza – Kuczyński,
Jan Mazur, Maciej Miłobędzki, Janusz Pachowski, Grzegorz Rytel, Marcin Sadowski, Adam Sufliński, Agnieszka Wośko – Czeranowska.

 

 

 

Życie między budynkami
Jan Gehl
Wydanie II
Wydawca: Wydawnictwo RAM
Tłumaczenie: dr inż. arch. Marta A. Urbańska

Życie między budynkami.pdf 

 

 

 

Przewodnik po procesie inwestycyjnym w obiektach zabytkowych
Małgorzata Gmiter
2013, format A5, s. 352
Wydawca: 
Presscom Sp. z o.o. 
Miejsce wydania: 
Wrocław 
ISBN: 9788362723485

 

 

Przestrzenie publiczne miast europejskich. Projektowanie urbanistyczne 
Katarzyna Pluta
2012, format A 4, s. 296,
ISBN: 978-83-7814-044-3

www.wydawnictwopw.pl

 

 

 

Wiadomości

 

Redaktor Ewa Porębska w jury prestiżowej europejskiej nagrody - 2016-01-11

Redaktor naczelna miesięcznika „ARCHITEKTURA-murator” Ewa P. Porębska została powołana do składu sędziowskiego European Prize for Urban Public Space. Jest pierwszym przedstawicielem Polski w jury tego prestiżowego konkursu, którego celem jest propagowanie najlepszych wzorców przestrzeni publicznych w miastach europejskich. 

Plany na Przyszłość - doroczna wystawa projektów - 2016-01-08

Zapraszamy do udziału w 21. edycji wystawy PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ, która odbędzie się w dniach 20 maja - 7 czerwca 2016 r. Tym razem zapraszamy do pawilonu SARP-u, ul. Foksal 2.
Prosimy o nadsyłanie renderingów do wstępnej selekcji wraz z informacją o nazwie inwestycji i lokalizacji. 
Termin nadsyłania renderingów na wystawę upływa 15 stycznia 2016 roku. Dodatkowych informacji z przyjemnością udzielą Joanna Maciejewska
i Dorota Katner, tel. 022 845 50 62.
Nasz adres: plany@lowicka.pl lub ul. Łowicka 21, 02-502 Warszawa.
 

Konkurs w Olsztynie - 2016-01-05

"Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przebudowy i rozbudowy Hali Widowiskowo-Sportowej "Urania" w Olsztynie" - konkurs SARP nr 964

Termin składania wniosków: 12.01.2016 r.

Regulamin i załączniki dostępne są na stronie Zamawiającego
oraz w TED: ted.europa.eu/udl 

Życzenia noworoczne - 2015-12-31

  Składamy wszystkim członkom MaOIA RP
i ich Rodzinom
serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności
w Nowym Roku 2016.
Niech moc twórcza będzie z Wami.
 
Przewodniczący Rady Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów RP 
arch. IARP Robert Szumielewicz 
oraz członkowie Rady MaOIA RP

Nabór wniosków o dofinansowanie - 2015-12-31

Zgodnie z decyzją wiceministra kultury Jarosława Sellina 31 grudnia br. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza pierwszy nabór wniosków w trybie konkursowym o dofinansowanie w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kulturyProgramu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Nabór rozpocznie się 1 lutego i potrwa do 31 marca 2016 r. 

Informacje biura MaOIA RP - 2015-12-16

Informujemy, że w dniach 24 i 31 grudnia biuro izby będzie nieczynne.

Dodatkowo w dniach od 28 do 30 grudnia 2015 osoba współpracująca z Okręgową Komisja Kwalifikacyjną będzie nieobecna. 

Medale Bene Merentibus w SARP - 2015-12-14

11 grudnia w Pawilonie Wystawowym na Foksal uroczyście wręczono medale Bene Merentibus szczególnie zasłużonym dla rozwoju polskiej architektury – z Andrzejem Wajdą i Krystyną Zachwatowicz na czele, nagrodzono realizacje w XIX edycji konkursu „Polski Cement w Architekturze”, a cała uroczystość zwieńczona była ceremonią wręczenia honorowej nagrody SARP za całokształt twórczości – w tym roku dla Andrzeja Bulandy i Włodka Muchy.
więcej> 

Konkurs rysunkowy dla studentów architektury - 2015-12-11

Rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiego konkursu dla studentów architektury, którego organizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie, a partnerem merytorycznym Izba Architektów RP. 
Tegoroczna edycja konkursu „Szkice architektoniczne” odbędzie się pod hasłem „Trzy kolory w przestrzeni”. Uczestnicy projektu mają za zadanie przygotować rysunek odręczny w formacie A2 wykonany techniką tradycyjną (ołówkiem, rapidografem, piórem, markerem czy kredką), z wykorzystaniem nie więcej niż trzech kolorów. Przesłane prace będą ocenianie przez profesjonalne jury pod względem warsztatowym, wizualnym oraz estetycznym. 
Konkurs rozpoczyna się 20 listopada br. i potrwa do 15 stycznia 2016 roku. 

Wniosek o interwencję do Rzecznika Praw Obywatelskich - 2015-12-10

Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP skierowała do Rzecznika Praw Obywatelskich dr Adama Bodnara wniosek o interwencję w sprawie niepokojącej praktyki firm i osób zamawiających projekty w stosunku do architektów IARP. Praktyka ta polega na wpisywaniu w treść umów o wykonanie prac projektowych zobowiązania do niewykonywania autorskich praw osobistych. W ocenie Izby jest to praktyka rażąco niekorzystna dla projektantów, którzy godząc się na zamieszczenie w umowie takich postanowień, nie mogą wykonywać swoich niezbywalnych autorskich praw osobistych, w tym w szczególności prawa do autorstwa utworu oraz prawa do integralności dzieła.
Zwracamy również uwagę na konieczność zamieszczania w umowach o wykonanie prac projektowych klauzuli pozwalającej na korzystanie przez autora z dzieła w celach archiwizacyjnych, marketingowych i promocyjnych, polegających na czerpaniu przez autora korzyści na w/w polach eksploatacji (np. poprzez zamieszczanie wizualizacji projektu na stronie internetowej pracowni czy w folderach promocyjnych) bez narażania się na ewentualne roszczenia ze strony posiadacza autorskich praw majątkowych.
 

Pomoc przy budowaniu programu nowych studiów doktoranckich Architecture for Society of Knowledge - 2015-12-10

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do badań prowadzonych na potrzeby Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej wśród otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni, diagnozujących:
•    stan wiedzy na temat architektury zrównoważonej oraz zintegrowanego projektowania,
•    potrzeby i możliwości w zakresie zintegrowanego projektowania,
•    zainteresowanie podjęciem współpracy z architektami specjalizującymi się w zintegrowanym projektowaniu.

Wnioski wyciągnięte na podstawie uzyskanych wyników posłużą Wydziałowi Architektury do opracowania programu nowych studiów doktoranckich Architecture for Society of Knowledge (ASK). Są to studia dotyczące zrozumienia współczesnej architektury oraz planowania przestrzennego w kontekście najnowszych metod i technik projektowania komputerowego, a także wymagań stawianych architekturze zrównoważonej.

Zapraszamy do zapoznania się z załączonym listem Dziekana Wydziału Architektury PW oraz do wypełnienia ankiety, która znajduje się pod adresem:

 

Pracownia miast Płock - debata z mieszkańcami - 2015-11-12

„Gazeta Wyborcza” zaprasza na konferencję pt.: „Pracownia miast: Płock”, która odbędzie się w piątek, 20 listopada 2015 r., w godzinach 9.30-15.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Stanisława Małachowskiego, ul. Małachowskiego 1 w Płocku. W debacie wezmą udział eksperci, samorządowcy, aktywiści, przedstawiciele miasta oraz świata biznesu i kultury. 

Fundusze europejskie

Wyszukiwarka dotacji PARP

www.parp.gov.pl/index/index/1484

Portal Funduszy Europejskich

www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Działalność gospodarcza 

Bieżące informacje w portalu prawno-gospodarczym INFOR

www.infor.pl

Informacje na temat prawa w portalach:

RZECZPOSPOLITA (PRAWO)

www.rp.pl/temat/4.html

GAZETA PRAWNA 

prawo.gazetaprawna.pl/ 

Serwis informacyjny Urzędu Zamówień Publicznych

Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

www.uzp.gov.pl/na-skroty/wspolny-s142ownik-zamowien-cpv 

  

Zamówienia publiczne na świecie:

www.uzp.gov.pl/cmsws/page/

 

TED - Suplement Dziennika Urzędowego UE - informacja o europejskich zamówieniach publicznych z podziałem na branże:

ted.europa.eu

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Newsletter

Wybierz interesujące Cię grupy

Ogłoszenia

Akty prawne

Szkolenia

Spotkania

Adres e-mail:

Zapisz Wypisz

Wybór opcji "Wypisz" spowoduje usunięcie z wszystkich grup do jakich jesteś zapisany.

Ładowanie...